خرید و فروش ملک در کلاردشت - املاک کوهسار کلاردشت - پیام موسی نژاد - تماس: ۰۹۱۱۱۹۶۵۴۹۲

دریاچه ولشت

دریاچهٔ وَلَشت دریاچه‌ای است در جنوب غرب شهر چالوس و در شمال شرق کلاردشت، این دریاچه کوهستانی در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس در نزدیکی شهر مرزن‌آباد واقع گردیده‌است. در قسمت جنوب غرب این ناحیه علم‌کوه قرار دارد. دریاچه ولشت یکی از دریاچه‌های آب شیرین ایران به شمار می‌رود.روستای سنار نزدیک ترین روستا به دریاچه است.

دریاچهٔ ولشت ۷۱اُمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۱۵ مهر ۱۳۸۸ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

در 17 تیرماه 93 یک تیم غواصی 7 نفره بمدت یک روز دریاچه را مورد بررسی و جستجو قرار داد.

این دریاچه دارای آب شیرین است و ابعادی نزدیک به 400 تا 600 متر مربع دارد و حدود 150 هزار متر مربع وسعت دارد .

حداکثر عمق دریاچه 22 متر می باشد که میانگین عمق اطراف 9 متر و میانگین عمق وسط دریاچه 18 متر می باشد . دمای محیط اطراف در ساعت 10 صبح 31 درجه و دمای آب در سطح 26 درجه در عمق 6 متری 19 درجه در عمق 14 متری 13 درجه و در عمق 20 متری دمای آب 5 درجه می باشد.

ارتفاع دریاچه از سطح دریای خزر 935 متر می باشد .

درون دریاچه اردک ماهی، مار آبی و قورباغه وجود دارد . آب دریاچه بوسیله بارش باران و همچنین چشمه های زیر زمینی که از بستر دریاچه بیرون می ریزد تامین می گردد . بستر دریاچه از خاک بسیار نرم به رنگ خاکستری تشکیل شده است . عمق دید یا visibility بسیار محدود می باشد . تا عمق 5 متری حدود 1 متر تا عمق 10 متری حدود 60 سانت تا عمق 15 متری حدود 30 سانت و در عمق 20 متری حدود 10 سانت می باشد . اطراف دریاچه نیزار می باشد که تا عمق 8 متری نیز ریشه دارند.
املاک کلاردشت - زمین کلاردشت - ویلا کلاردشت - خرید ویلا کلاردشت - خرید زمین کلاردشت - بنفشه ده - باغ کلاردشت - کلادرشت ویلا - کلاردشت دیوار - کلاردشت شیپور - فروش ویلا در کلاردشت

 

Website design with by ZABET